Cheftræner fortsætter i TTH

Team Tvis Holstebro og cheftræneren forlænger samarbejdet frem til 2012.

Team Tvis Holstebro og cheftræneren for klubbens damehold i Guld Bageren Ligaen, Niels Nielsen Agesen, der samtidig er sportslig ansvarlig for dameafdelingen, har forlænget samarbejdet med yderligere to sæsoner, så det løber frem til sommeren 2012.

Niels Nielsen er i gang med sin femte sæson som cheftræner for klubbens bedste damehold

 - Det har været og er en utroligt spændende proces og et meget talentfuldt hold at arbejde med, så jeg glæder mig til at fortsætte med næste trin, hvor vi skal befæste vores position som ligahold og vise stabilitet samtidig med, at vi udvikler nye talenter og gør dem klar til ligahåndbold -  siger Niels Nielsen og fortsætter

 - Vi har ambitioner om at nå mere, udvikle de enkelte spillere og producere endnu flere landsholdsspillere, siger Niels Agesen, der i disse dage med spænding venter på at følge Kristina Mulle Kristiansens indsats ved VM i Kina.