fre, 27/01/2012 - 12:22 — Line Hintze
Del

Sandra Toft knæskadet

Endnu engang er den gal med et knæ og en håndboldspiller. Denne gang er det målmanden Sandra Toft.

Team Tvis Holstebros målmand Sandra Toft er blevet knæskadet. Under målmandstræningen torsdag var den unge målmand uheldig og pådrog sig en skade i venstre knæ.

Undersøges mandag
Skadens omfang kendes ikke endnu. Først mandag skal Sandra Toft undersøges på hospitalet.

- Jeg ved ikke hvor slemt det er endnu, men jeg er på krykker, så det er ihvert fald ikke super. Jeg har rigtig ondt i knæet i dag, fortæller Sandra Toft.

Den første melding lyder på, at der er en skade på den inderste menisk og på ledbåndet, men hvor alvorlig skaden er, skal undersøgelsen mandag afgøre.

- Lige nu håber jeg bare på det bedste, siger Sandra Toft.

Hvornår Sandra Toft igen er klar til at stå i buret for Team Tvis Holstebro, er endnu uvist, men helt sikkert er det, at hun ikke spiller med i weekendens opgør mod FIF.  

Indsend kommentar


Bemærk, at du skal skrive både fornavn og efternavn! Se regler for debat på tvmidtvest.dk
Du skal skrive dit fulde navn.
Indholdet af dette felt er privat og bliver ikke vist offentligt.
  • Web- og e-mail-adresser omdannes automatisk til links.
  • Tilladte HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img>
  • You may insert videos with [video:URL]

Yderligere information om inddataformater


TV/MIDT-VEST svarer i udgangspunktet ikke på kommentarer på tvmidtvest.dk. Har du kommentarer til TV/MIDT-VEST, så skriv til redaktionen.

TV/MIDT-VEST - SØVEJ 2 - 7500 HOLSTEBRO - TLF. 96 12 12 12 - E-MAIL: REDAKTIONEN@TVMIDTVEST.DK - ALLE RETTIGHEDER FORBEHOLDT